23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på PlastForum

Omdirigerer produksjonen fra Kina til Europa

Det tyske kjemiske selskapet Basf omdirigerer produksjonen av noen produkter fra Kina til Europa på grunn av utbruddet av Coronaviruset i landet.

Dette skriver Plastnet

Selskapets joint venture-selskap Shanghai Basf Polyurethane har byttet produksjon av 3150 tonn toluen-diisocyanat (TDI) til Europa, melder Reuters, og siterer Kinas tollpersoner.

Kjemikaliet brukes hovedsakelig i vertikal av bil- og emballasjebransjen og for kinesiske kunder.

Coronautbruddet har hatt betydelig innvirkning på normal industriell virksomhet i Kina, og flere selskaper har ikke klart å gjenoppta produksjonen etter landets nyttårsfeiring.

Når de kjemiske selskapene som opererer i landet begynner å starte sin produksjon igjen, forventer de å pådra seg ekstra sikkerhetskostnader.

En talsperson for Basf siterte Reuters for å si at selskapet hadde tatt de nødvendige forholdsregler for å sikre dens operasjonelle stabilitet i tilfelle et Coronavirusutbrudd.

- Selv om det har vært individuelle avbrudd i leveranse eller distribusjon i Kina, er den totale kraften i våre operasjoner begrenset for øyeblikket, sa Basfs talsperson.

Det tyske kjemiske selskapet startet byggingen av et integrert petrokjemisk kompleks på 10 milliarder dollar i Guangdong-provinsen i november 2019. Når det er gjort, vil selskapet produsere strukturell plast og termoplastisk polyuretan (TPU) for flere viktige næringer.

Kilde: Plastnet

BREAKING
{{ article.headline }}
0.078