23948sdkhjf

Vestas trekker seg endelig helt ut av Russland

Den danske vindmølleprodusenten Vestas har nå avsluttet sitt engasjement i Russland.

Det skjer nesten ett år etter at Russland invaderte Ukraina.

Vestas var raskt ute med å si at man ville trekke seg ut av det russiske markedet på en «kontrollert» måte da krigen var et faktum.

Forsøkt å trekke seg ut lenge

Men det har drøyd, skriver danske plastforum.dk (bak betalingsmur) i en artikkel. Vestas har nemlig forsøkt å trekke seg å avvikle engasjementet i Russland, men uten at man har kunnet kvitte seg med aktivaene.

I stedet for å gjøre tre ut av Russland på en «kontrollert» måte har man nå valgt å avskjedige de sist ansatte og etterlate aktivaene.

500 ansatte i Russland

- Vestas har gjort alt innen rimelighetens grenser for å foreta en likvidasjon og oppløsning av våre to datterselskap i Russland på ordentlig måte, men vi har ikke vært i stand til å ferdigstille disse prosessene på grunn av omstendigheter som ligger utenfor Vestas’ kontroll. Vi har derfor innstilt all aktivitet i Russland 31. januar 2023, skriver Vestas’ kommunikasjonssjef Anders Riis i en mail til avisa Børsen – fortsatt ifølge plastforum.dk.

Ved Vestas to anlegg i Russland har det vært 500 ansatte.

Kilde: Plastforum.dk

Kommenter artikkelen
Tips redaksjonen
Bedriftenes egne nyheter
Se alle medlemsnyheter
Mest lest
Nyeste artikler
Se nyeste artikler
Anbefalte artikler
Utvalgte nyheter fra forsiden
Dansk mikroplast-undersøkelse møter kritikk
Fant mye søppel og plast utenfor tre elvemunninger i Hardanger
Protec Scandinavia inngår avtale med Bianna Recycling for hele Norden
Lansering av ny internasjonal standard for håndtering av avfall på fiskefartøy
Rekordpåmelding til Industriens Markedsplass
Mer PFAS kan true dansk drikkevann
Andre Nordiske Medier
Metal Supply NO
Maskinregisteret
Tungt

Send til en kollega

0.359