Presisjonsløsninger for Liming og Tetting
Norsecraft Tec AS tilbyr avanserte og fleksible doseringssystemer for industriell liming og tetting i høyteknologiske produksjonsmiljøer. Våre løsninger sikrer pålitelig og nøyaktig påføring av lim- og tetningsmaterialer, og er tilpasset et bredt spekter av materialer og bruksområder – fra elektronikk og luftfart til bilproduksjon og byggindustri.
Ved hjelp av DOPAG-systemer leverer vi alt fra manuelle enheter til helautomatiserte blandings- og doseringsløsninger for både 1K og 2K materialer. Våre systemer håndterer lim som epoksy, polyuretan, metakrylat og silikon, og kan dosere både små og store mengder med høy nøyaktighet.
Typiske bruksområder:
Strukturell liming av komponenter og glassfasader
Punkt- og perleliming i elektronikk og bilindustri
Tetting av kapslinger og enheter med reaktive materialer
Kantforsegling i isolerglassproduksjon
Presis limapplikasjon ved støydempende eller termisk isolering
Fordeler:
Riktig blandingsforhold og luftfri dosering for høy styrke og holdbarhet
Kompatibel med manuell eller robotisert drift
Egnet for lav- og høyviskøse materialer
Mulighet for inline-kontroll og dokumentasjon
Minimal materialsvinn og høy prosessikkerhet
Systemutvalg inkluderer:
Economix, Gluemix, Ladomix, Eldomix, Variomix, Vectomix, Vectodis og Coredis – hver optimalisert for spesifikke prosessbehov som dynamisk miksing, lavt forbruk, mobilitet eller skummende applikasjoner.
Kontakt Norsecraft Tec AS for teknisk rådgivning og skreddersydd limeteknologi for din produksjon.