23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på PlastForum

AKVA Group med firedobbelt båtleveranse

AKVA Group har nettopp signert kontrakt med Bremnes Seashore om å levere fire arbeidsbåter.

AKVA group har signert kontrakt på leveranse av fire Polarcirkel arbeidsbåter til Bremnes Seashore, skriver selskapet i en melding.

Dette er selskapets hittil største frittstående båtordre med en verdi på i overkant av 10 millioner kroner.

Største ordre hittil

Kontrakten gjelder to Polarcirkel 1050 Cabin, hver med to innenbords D4 300 hk-motorer med vannjet, samt to Polarcirkel 845 Cabin, med én innenbords D4 300 hk-motor med vannjet på hver.

Den første båten blir levert allerede i august.

- Ordren fra Bremnes Seashore er vår hittil største frittstående båtordre og kommer på toppen av en allerede god ordrereserve. I fjor flyttet vi båtproduksjonen til nye lokaler og doblet dermed kapasiteten. Den store interessen for Polarcirkel-båter har gjort det utfordrende å holde leveringstiden nede, så vi jobber også med andre tiltak for å effektivisere produksjonen, forteller Stig Martin Bø i AKVA Group.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|