23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på PlastForum
Annonse
Annonse

Ny Wavin-sjef vil få fart på klimatilpasning: – Løsningene brukes ikke nok

Den nye Norden-sjefen i Norsk Wavin vil øke bruken av løsninger for vannhåndtering og klimatilpasning. Han mener mye av teknologien allerede finnes – men tas for lite i bruk i prosjekter.
Annonse

Norsk Wavin har ansatt Thomas Morrison som ny nordisk direktør. Han kommer fra Grundfos, hvor han gjennom 17 år har arbeidet med utvikling og kommersialisering av løsninger for vannforsyning.

Vil synliggjøre eksisterende løsninger

Som nordisk direktør får han ansvar for å videreutvikle virksomheten i regionen. Et sentralt mål blir å øke bevisstheten rundt løsningene som allerede finnes i markedet.

Annonse

– Mange av løsningene som trengs for å håndtere klimaendringer finnes allerede. Nå handler det om å ta dem i bruk i større grad, sier han.

Wavin leverer blant annet rørsystemer for overvannshåndtering, drenering og vannforsyning – områder som blir stadig viktigere i takt med økte nedbørsmengder og strengere krav til infrastruktur.

Annonse

Materialvalg og systemer i fokus

Løsninger for vannhåndtering er tett knyttet til materialvalg og systemdesign, særlig i møte med økte klimabelastninger. Wavin er en leverandør av plastbaserte rørsystemer til både bygg- og infrastruktursektoren.

– For å lykkes må vi ikke bare utvikle gode produkter, men også sørge for at de tas i bruk i prosjekter, sier Morrison.

Annonse

Samarbeid og innovasjon

Han trekker frem samarbeid som en nøkkelfaktor for videre utvikling.

– For å lykkes med klimatilpasning må vi jobbe tettere sammen på tvers av verdikjeden – fra produsenter til rådgivere og entreprenører, sier han.

Morrison vil i tiden fremover bruke tid på å bli bedre kjent med markedene i Norden, og ser samtidig et potensial i å utnytte eksisterende løsninger bedre på tvers av landene.

Annonse

– Vi ser et stort potensial for å utvikle og ta i bruk løsninger som både er bærekraftige og kostnadseffektive, sier han.

Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|instance-web01