23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på PlastForum
Annonse
Annonse

Tysk gummiindustri krever økt rettferdighet fra bilprodusentene

Annonse

Gummibransjeforeningen WDK er misfornøyd med manglende rettferdighet fra landets bilprodusenter. Det skriver Plastnet.se i en artikkel.

WDK er en paraplyorganisasjon for tyske produsenter av dekk og tekniske gummiprodukter.

Michael Klein er styreleder i WDK.

Annonse

– Uavhengig av eksplosive energi-, frakt- og råvarepriser eller inflasjonskompensasjonen opplever vi knapt noen balanse i våre leveringsforpliktelser til bilindustrien, sier Klein.

De siste tre årene har ikke kjøretøyleverandørene fått god nok kompensasjon fra tyske bilprodusenter for kostnadsbyrden. WDK mener prinsippet om rettferdighet i kontraktsforhold og gjensidig forståelse, har veket på grunn av bilprodusentenes jag etter resultater.

Annonse

Klein tror også at bilprodusentene vil bruke kinesisk overkapasitet i leverandørsektoren for å øke prispresset på den tyske leverandørindustrien.

WDK melder om store prisøkninger for gummiråvarer mellom 2021 og 2022; det årlige gjennomsnitt var på nær 75 prosent ​​på grunn av flaskehalser i forsyningen.

Annonse

Dette har ikke normalisert seg, men i 2023 falt prisene på de vanligste gummiblandingene (NR SBR, CR, EPDM, NBR) med 8 til 13 prosent. WDK tror ikke utviklingen vil fortsette i 2024. Fra årets begynnelse har prisene vært høye.

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.093|