23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på PlastForum
Annonse
Annonse
Del siden
Sponsored content

Nye plastbokser i PP med lavere gramvekt og optimalisert trykkflate

Vi utvider nå vårt sortiment av plastbokser med den nye JSLB-serien som på mange måter minner om våre JETB-plastbokser men med én viktig forskjell. JSLB plastbokser har lavere gramvekt samtidig som de beholder samme funksjon og egenskaper. Resultatet er en materialeffektiv løsning som passer til flere ulike bruksområder.

Optimalisert volumutnyttelse med ThinWallTechnology

JSLB er et tilskudd i vårt sortiment av plastbokser i polypropen (PP) og flytter grensene for hva som er mulig når det gjelder lav totalvekt. Den større plastboksen på 1,1 liter har en totalvekt på kun 30 g sammenlignet med JETB-boksen i samme volum som veier 41,2 g. Det gjør ikke bare boksen mer materialeffektiv, det reduserte plastforbruket innebærer også en lavere emballasjeavgift.

Boksene produseres med ThinWallTechnology, en teknologi som reduserer materialforbruket samtidig som volumet optimaliseres. Fokuset ligger ikke bare på å redusere vekten men også på å skape en emballasje med effektiv volumutnyttelse. Den lavere kanten bidrar dessuten til redusert materialforbruk og gir samtidig en større og mer optimal trykkflate.

Til tross for den lavere vekten tilbyr plastboksene de samme viktige funksjonene:

✅ sikker oppbevaring og beskyttelse av innholdet
✅ utformet for smidige og effektive fylleprosesser
✅ stabil og sikker under transport og håndtering

Lavere materialforbruk og reduserte CO₂e-utslipp

En lavere gramvekt innebærer også redusert materialforbruk i produksjonen. Ved større volumer kan dette bidra til tydelig redusert ressursforbruk og lavere transportvekt. JSLB-serien er dessuten tilgjengelig i resirkulert materiale for selskaper som ønsker å øke andelen sirkulære plastemballasjer.

For å gjøre det enklere å sammenligne ulike alternativer har vi også lansert en klimakalkulator som viser hvordan CO₂e-utslippene kan påvirkes avhengig av valg av plast og vekt.

Plastbokser i flere størrelser

JSLB plastbokser finnes i størrelsene 860 ml og 1,1 liter. Du kan også ta en titt på JETB-serien med plastboks 280 ml eller plastboks 370 ml og helt opp til plastboks 1,1 liter.

Polypropen (PP) er et slitesterkt og fleksibelt materiale som passer til mange ulike bruksområder blant annet innen næringsmiddel og industri.

💡 Se hele vårt sortiment av plastbokser eller kontakt oss så hjelper vi deg med å finne riktig løsning.

Tara Pac AB
Sankt Annegatan 4
223 50 Lund
Lunds kommun
Sverige
Org. nr.: SE2042323400

Kontaktperson

K-TP
Kontakt - Tara Pac
media@tarapac.com
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.031|