23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på PlastForum
Annonse
Annonse
Del siden
Sponsored content

Stabil produksjon med Blowflex Easy iondyse

Statisk elektrisitet kan skape driftsproblemer, støvutfordringer og redusert produktkvalitet i plast- og emballasjeproduksjon. Blowflex Easy iondyse nøytraliserer effektivt statisk ladning direkte i produksjonslinjen. Løsningen kombinerer ionisering og trykkluft for stabil materialhåndtering og renere overflater.

Effektiv kontroll over statisk elektrisitet med Blowflex Easy iondyse

Statisk elektrisitet er en velkjent utfordring i plast- og emballasjeproduksjon. Uønsket statisk ladning kan føre til støvtiltrekning, materialproblemer, kvalitetsavvik og i verste fall produksjonsstans. Derfor er riktig antistatisk utstyr avgjørende for en stabil og effektiv produksjonslinje.

Blowflex Easy iondyse er utviklet for å nøytralisere statisk elektrisitet direkte i prosessen. Den kombinerer ionisering og trykkluft i én kompakt løsning, som både fjerner statisk ladning og blåser bort støv og partikler fra overflaten.

Hvorfor velge en iondyse i produksjonen?

Ved håndtering av plastfilm, ark og fleksible materialer oppstår statisk elektrisitet naturlig gjennom friksjon. En effektiv iondyse bidrar til:

✔ Stabil materialhåndtering
✔ Redusert støv og færre kvalitetsfeil
✔ Mindre risiko for driftsforstyrrelser
✔ Et tryggere arbeidsmiljø

Blowflex Easy er enkel å integrere i både nye og eksisterende produksjonslinjer, og krever minimalt vedlikehold. Dette gjør den til en kostnadseffektiv investering for bedrifter som ønsker høyere driftssikkerhet og bedre produktkvalitet.

Vil du vite hvordan Blowflex Easy kan implementeres i din produksjon?
Kontakt Niclas Undén for rådgivning og teknisk veiledning – og ta neste steg mot en mer stabil og effektiv produksjon.

Niclas Undén - External Sales

✉️ nu@northerngrafics.dk
☎️ +45 52 19 17 00

Northern Grafics ApS
Generatorvej 31
2860 Søborg
Gladsaxe Kommune
Danmark
Org. nr.: DK33760000

Kontaktperson

Niclas Undén
External Sales
+45 52191700 nu@northerngrafics.dk
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|