plastforum.noNyhetsbrevAbonnementKontaktAnnonsering
plastforum.noJon Hermansen
Tlf:  948 13 171
jon@plastforum.noEllen Sigurdssøn. 
Tlf: 924 79 773
ellen@plastforum.no
Anniken Løvberg.
Tlf: 970 79 686 
anniken@plastforum.no
Asle Isaksen.
 Tlf: 920 55 852 
asle@plastforum.no
    Søk i arkivet:
Søk på nettet:
Ny direktør for Hexagons CNG-beholdere personbil
Ragnar Holthe er i gang som sjef for Hexagons satsing innen CNG-tanker for personbiler.

Ny direktør for Hexagons CNG-beholdere personbil

11.05.2012
Hexagon Composites ASA melder at selskapet har ansatt Ragnar Holthe som direktør for CNG-beholdere til personbil. Han startet i jobben 2. mai i år med base på Raufoss.

Ragnar Holthe har doktorgrad i matematikk fra NTNU, og har bred erfaring fra diverse lederstillinger innen utvikling og produksjon i selskaper som Hydro Aluminium Structures og Raufoss Automotive Chassis Structures. Sist kommer han fra stilling som sjef for FoU-satsingen i Benteler Aluminium Systems, der han nå var ansvarlig for programmene innen aluminiumteknologi samt utvikling av et nytt forretningsområde innen ekstruderte komponenter til hjuloppheng.
Holthe får ansvaret for produktområdet CNG-beholdere til personbiler i Hexagon Composites. Det er, som tidligere meddelt bare kort tid siden konsernet besluttet å foreta en intern omorganisering av produktområdene for LPG- og CNG-beholdere, bl.a. ved å skille ut produktområdet for CNG-personbil fra Ragasco og fusjonere dette med virksomheten til Raufoss Fuel Systems innenfor CNG-buss- og bulktransport.
Dette utvidede området vil fokusere på å holde en ledende posisjon i et sterkt voksende CNG-marked, samt å hente ut synergier mellom den europeiske og amerikanske virksomheten i Hexagon-konsernet.
I en pressemelding uttrykker Hexagon Composites hvilket enormt område CNG-beholdere i kompositt vil bli for personbiler, både teknologisk og markedsmessig.
– Dette er sikkerhetsprodukter med høye krav til kvalitet. Hexagon Composites har vært først ute i markedet og har en konkurransefordel som vi må holde på. I løpet av kort tid har konsernet utviklet dette området og er i ferd med å etablere serieproduksjon av trykkbeholdere i kompositt til nye biler. Dette betyr meget store utfordringer for en forholdsvis ung CNG-organisasjon. Med 20 års erfaring fra produktutvikling og lanseringsprosesser overfor krevende bilprodusenter ser jeg at dette blir en nyttig ballast for å kunne møte de utfordringene CNG-personbil står overfor på kort og lengre sikt, sier nytilsatte Ragnar Holthe i en kommentar.
Holthe vil ha base på Raufoss. Produktområdet er for øvrig ytterligere styrket gjennom ansettelse av en produksjonssjef, en kvalitetsansvarlig person samt en som skal arbeide med produktutvikling.
Det opplyses at Hexagon Composites dessuten planlegger å styrke organisasjonen med ytterligere to-tre personer.
Tips andre om denne artikkelenUtskriftsvennlig versjon
Emneord (TAGS):  Ragnar Holthe    Hexagon Composites    CNG-beholdere    Raufoss Fuel Systems    Ragasco    bilindustri    gass    bilindustri
Hexagon Composites ASA omsatte for 992 mill. kroner i 2011.
Som ett av sine områder utvikler og produserer selskapet drivstofftanker i kompositt for naturgass (Compressed Natural Gas - CNG) samt biogass til personbilmarkedet.
Biler som bruker gass som drivstoff, gir mindre utslipp enn bensin- og dieselbiler og bidrar til et renere miljø.
TIPS OSS
Kommenter denne saken:
  Ingen kommentarer

Les alle kommentarer


Jeg har lest og godtar reglene for kommentar

 
SISTE NYHETER:
Bemanning og kompetanseFoU & TeknologiGjenvinning og MiljøGummi industri
Kompositt industriNæringspolitikk/ organisasjonerPUR IndustriTermoplast industri
plastforum.no
Bernhard Getz`gt. 3. 0165 Oslo. Postadresse: Postboks 9231, Grønland. 0134 Oslo
 
Powered by Avento CMS