plastforum.noNyhetsbrevAnnonseringAbonnementKontakt
plastforum.noJon Hermansen
Tlf:  948 13 171
jon@plastforum.noEllen Sigurdssøn. 
Tlf: 924 79 773
ellen@plastforum.no
Anniken Løvberg.
Tlf: 970 79 686 
anniken@plastforum.no
Asle Isaksen.
 Tlf: 920 55 852 
asle@plastforum.no
    Søk i arkivet:
Søk på nettet:
RubberCon 2012 - storkonferansen i Oslo nærmer seg

RubberCon 2012 - storkonferansen i Oslo nærmer seg

21.03.2012
Norges Gummitekniske Forening (NGF) står som vertskap når IRCO arrangerer sitt store arrangement på Soria Moria Hotell og konferansesenter i Oslo, 14.-16. mai i år. Programmet er klart og under distribusjon.

Den internasjonale organisasjonen for gummikonferanser, IRCO, har altså valgt Norge som arena for årets mønstring. Ballen ble dermed sparket videre til NGF, og deres nedsatte programkomité. Komiteen, som har bestått av Alexandra Torgersen i Veritas, Grethe Hartviksen i Trelleborg Offshore Norway og Harald Thon i Statoil, har etter Plastforums vurdering, gjort en kjempejobb i å etablere et to-dagers program som det står stor respekt av.
 
Offshore- og energiløsninger
Hovedvekt av programmet, i hvert fall første dag, er lagt på avanserte gummiløsninger for offshore/subsea og energi. Men også materialutvikling og energisparende løsninger for bearbeiding av gummi og elastomerer er viet betydelig plass.
Foredragsholderne kommer fra inn- og utland; fra industrien og fra material- og maskinprodusentene.
 
Oppleve 17. mai i Oslo
Konferansen avsluttes på ettermiddagen 16. mai, men spesielt utenlandske deltakere blir oppfordret til å bli til dagen etter og oppleve nordmenns nasjonalfeiring.
Det er ikke hver dag at en liten, nasjonal gummiorganisasjon inviterer til stor-konferanse i Oslo. NGF har alltid fått mye honnør av Plastforum for stå på vilje og fremsynthet. Nå beviser de igjen at gummi er et fremtidsmateriale, også for de aller tøffeste og krevende forhold.
Vi håper og tror at programmet er av stor interesse for hele det internasjonale gummimiljøet – og at mange vil finne veien til et par spennende dager i Oslo. De norske gummibedriftene har selvfølgelig også bare én ting å gjøre; innfinne seg på Soria Moria.
Vær så snill; hjelp NGF med spredningen av informasjon om arrangementet. Del det med kolleger og faginteresserte. Slik blir RubberCon 2012 et enda større arrangement – noe som vil bli husket.
 
Asle Isaksen
Tips andre om denne artikkelenUtskriftsvennlig versjon
Emneord (TAGS):  RubberCon    Norges Gummitekniske Forening    NGF    Soria Moria    Grethe Hartviksen
TIPS OSS
Kommenter denne saken:
  Ingen kommentarer

Les alle kommentarer


Jeg har lest og godtar reglene for kommentar

 
SISTE NYHETER:
Bemanning og kompetanseFoU & TeknologiGjenvinning og MiljøGummi industri
Kompositt industriNæringspolitikk/ organisasjonerPUR IndustriTermoplast industri
plastforum.no
Bernhard Getz`gt. 3. 0165 Oslo. Postadresse: Postboks 9231, Grønland. 0134 Oslo
 
Powered by Avento CMS